KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577266

nr 1457 7266

Allan Egnell

(1884-1960), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Bildmått: 91x65 cm, yttermått inklusive ram: 105x78 cm

Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 28 mars 2022
kl 19:39:17

Allan Egnell

Läs mer om Allan Egnell