KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577266
nr 1457 7266
Allan Egnell
(1884-1960), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Bildmått: 91x65 cm, yttermått inklusive ram: 105x78 cm
Allan Egnell, svensk målare, grafiker och illustratör född 1884, död 1960.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 28 mars 2022
kl 19:39:17
2.000 kr
2.200 kr
2.600 kr
Allan Egnell
Läs mer om Allan Egnell